Kurs na obsługę wózka widłowego – wózki jezdniowo podnośnikowe IIWJO

Aby rozwijać się zawodowo, zwiększając szanse na zatrudnienie i być konkurencyjnym dla pracodawców kąskiem na rynku pracy, wiele osób decyduje się na dodatkowe kursy i szkolenia. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z kursu operatora wózka widłowego. Coraz więcej dużych sklepów i magazynów poszukuje operatorów tego typu pojazdów, pomocnych przy załadunku i rozładunku towarów.

Zainteresowany? Masz pytania?

Zadzwoń: +48 888 817 777

Kurs na wózki widłowe

Gruntowne szkolenie na operatora wózka widłowego

Zawiera ono organizację kursu operatora wózków jezdniowo podnośnikowych IIWJO, czyli popularnych wózków widłowych. W cenie kursu zawarte jest szkolenie teoretyczne (online lub stacjonarnie – wedle życzenia), w postaci wykładu, a następnie zajęcia praktyczne, pozwalające na zapoznanie się ze sprzętem i w dalszej kolejności doskonalące umiejętności pracy z urządzeniem. Kursant otrzymuje też wszystkie materiały szkoleniowe w formie drukowanej lub elektronicznej. W trakcie trwania kursu można liczyć na ciepłe i zimne napoje.

W dniu egzaminu osobom, które do niego przystępują proponowana jest powtórka przerobionego wcześniej materiału, a zatem testu ciężko jest nie zdać. Płatności za kurs dokonać można przelewem lub gotówką, nawet w dniu rozpoczęcia kursu. Dla grup przewidziane są atrakcyjne rabaty.

Dodatkowo, istnieje możliwość skorzystania z badań psychotechnicznych, w dniu teoretycznego szkolenia. Można także zamówić duplikat zaświadczenia o ukończeniu powyższego kursu w języku innym niż polski.

Operator wózków widłowych to stabilny zawód na niepewne czasy. Idealnie sprawdzi się w regionach, które naszpikowane są logistycznymi centrami dystrybucji, a więc w południowej części naszego kraju oraz w okolicach stolicy. Osoba wykonująca taką funkcje może liczyć na wyższe zarobki niż magazynier.

Koszt:450 zł

Kurs na wózki widłowe

Co znajduje się w programie? Teoria

W części teoretycznej ma miejsce zapoznanie z typami wózków jezdniowych podnośnikowych, oraz z budową tych pojazdów. W dalszej kolejności następuje zapoznanie ze szczegółami dotyczącymi obsługi urządzenia, i z obowiązkami operatora, przed, po i w trakcie pracy. Kurs prezentuje także rodzaje przenoszonych przez wózek ładunków. Odsłania także przed uczestnikami ważne przepisy BHP. Szkolenie teoretyczne odbywa się online lub stacjonarnie, zależnie od potrzeby kursanta.

Co znajduje się w programie? Praktyka

Część praktyczna odbywa się natomiast na placu manewrowym, gdzie ma już miejsce jazda prawdziwym wózkiem widłowym. Tu pojawia się możliwość przekonania się o skrętności urządzenia oraz nauczyć się można podstawowego zadania wózka, jakim jest przenoszenie ładunków.

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń: +48 888 817 777

zobacz pełne dane kontaktowe.

 

Lub zapytaj o kurs przez formularz

Kurs na wózki widłowe

Podstawa prawna

Oferowane kursy realizowane są na podstawie Ustawy z dnia 21.12.2000, o dozorze technicznym, oraz w oparciu o rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Rozwoju i Finansów. Są one zgodne z ujętymi w rozporządzeniach zasadami warunków technicznych dozoru, w zakresie eksploatacji i modernizacji urządzeń transportu oraz z warunkami technicznymi dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji tego typu wózków.

Gdzie mogę odbyć kurs?

Z kursu (część teoretyczna) skorzystać można przez Internet, spędzając na zapoznaniu się z teorią zaledwie jeden dzień, a następnie na placu manewrowym, podczas niezbędnych zajęć praktycznych. Istnieje też możliwość w całości stacjonarnego odbycia kursu, kończącego się praktyką i egzaminem w Katowicach.