Kurs SEP-jaki odpowiedni dla mnie?

 

Kurs SEP to doskonała metoda na wygórowanie swoich kompetencji zawodowych lub nabycie nowych.

W przeszłości na szkolenie tego typu mogli się zapisać tylko ludzie pracujący w dziedzinie gazowej lub elektrycznej, którzy mieli zamiar posiadać uprawnienia SEP, a w związku z tym wzmocnić swoje możliwości na rynku pracy.

W tym momencie robią tego typu kursy także osoby, które mają ochotę na zmianę zawodu zdobywając przy tym przyzwoite uprawnienia.

 

 

UPRAWNIENIA ELEKTRYCZNE- G1

Rozpoczniemy od najbardziej powszechnego kursu SEP, który jest objęty nazwą – „kurs elektryka”.

Jest to najczęściej i najchętniej brany pod uwagę rodzaj kursu. Uprawnienia te umożliwiają prace w zakresie eksploatacji, dozoru urządzeń elektrycznych, instalacji oraz sieci elektroenergetycznych przetwarzających i wytwarzających oraz zużywających napięcie elektryczne.

 

UPRAWNIENIA ENERGETYCZNE(CIEPLNE)- G2

Tego rodzaju uprawnienia- mniej popularne , również dają gwarancję poprawienia swojej pozycji na rynku.

Nasz kraj bardzo potrzebuje ekspertów mających uprawnienia cieplne, które dają szansę wykonywać prace na stanowisku eksploatacji, dozoru urządzeń, sieci oraz instalacji cieplnych przetwarzających, zużywających i wytwarzających ciepło jak i wszelkich urządzeń energetycznych oraz cieplnych.

 

UPRAWNIENIA GAZOWE- G3

To także przydatne uprawnienia do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych w branży gazowej.

Wiadomo, iż gazownictwo jest bardzo ważną branżą dającą bezpieczeństwo Polsce.

Uprawnienia gazowe w grupie G3 umożliwiają prace związane z eksploatacją, dozorem instalacji, urządzeń oraz sieci gazowych wytwarzających, przetwarzających i zużywających paliwa gazowe.